Krank Devir Sensörü Arızası

Krank Devir Sensörü Arızası

Krank Devir Sensörü Arızası

Krank mili hareketini takip ve kontrol eden elektronik teknolojisi ise krank mili sensörü olarak kendini gösterir. Motor miline iletilen bu hareket sayesinde aracın çalışması ve hareket etmesi sağlanır. 
 
Günümüz otomotiv sektöründe araçlarda elektronik teknolojiler önemli gelişim içindedir. Bu gelişimi çip ve sensörler üzerinden görmek mümkündür. Hareketli yapıya sahip olan bir milin düzenli çalışmaya katkısı, yine sensörler tarafından yönetilir ve gereken uyum sağlanmış olur. Araçlarda elektronik sorunlar nedeniyle bu sensörün arıza yapma riski vardır. Buna ek olarak bölgede ortaya çıkan yağ kaçağı ve benzer sebepler, kirlenme sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda sensörler çalışmaz ve araca herhangi bir fayda sağlamaz.
 
Krank devir sensörü arızası belirtileri bir an evvel harekete geçme konusunda sürücüleri ikaz eder. Arıza öncesi süreçte aracını gözlemleyenler arıza anındaki değişiklikleri hemen fark eder. Bilinen ve çok sık rastlanan belirtilerde:
  • Motor arıza lambası yanar.
  • Araç çalışırken gerekli devri alamaz.
  • Motorun çalışması esnasında aşırı gürültü olur.
  • Araç beklenmedik şekilde stop eder.
  • Araç marş bassa bile çalışmakta zorlanır.
Bu belirtilere bağlı olarak aracın çok verimsiz olduğu süreçler ortaya çıkar. Güç ve verimlilik konusunda kayıp yaşayan araçlar zaman kaybetmeden uzman desteği almalıdır.
Aracınızda ortaya çıkan sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için, başarılı bir servisin çalışmalarına ihtiyaç vardır. Bu çalışmalar hem avantajı ile hem de yarattığı fırsatlarla araç sahiplerine büyük katkı sağlayacaktır. Krank devir sensörü çok kritik bir parça olup, bu parçanın arızası durumunda uzmanların görev başında olması gerekir. Kimi zaman değişim kimi zamanda tamir çalışmaları, garanti kapsamında müşterilere sunulmaktadır. 
 
Tedarik etmiş olduğumuz orijinal ve kaliteli malzemeler, iyi bir değişimle birlikte çözüm oluşturmaktadır. Modern yapıdaki servis istasyonlarımız, bu ve benzer sorunları giderme konusunda her zaman müşterilerinin yanında olmuştur. Kaliteli ekipman kullanımı ve usta ekiplerin çalışmaları sayesinde, aracınızın performansı her zaman istenen seviyeye gelecektir. Ekonomik ve avantajlı hizmetlerin doğru adresi olarak servisimiz çalışmalarına devam ediyor. Müşteri memnuniyeti ilkesinden asla taviz vermeden, sizin için ekonomik ve avantajlı fırsatlar yaratmaya devam ediyoruz.
 

Krank Devir Sensörü Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X