Besleme Modülü: Egzoz sistemine optimum miktarda AdBlue sağlar

Besleme Modülü: Egzoz sistemine optimum miktarda AdBlue sağlar

Besleme modülü, egzoz sistemindeki nitrojen oksitleri azaltmak için kullanılan %32,5´lik (AdBlue) sulu üre solüsyonunun iletilmesinden sorumludur. SCR sistemi, araç üreticilerinin mevcut ve gelecekteki emisyon gereksinimlerine uymasına yardımcı olur.

Dozlama Modülü: AdBlue sağlamaktan sorumludur

Dozlama Modülü: AdBlue sağlamaktan sorumludur

Dozlama modülü, egzoz sistemindeki nitrojen oksit emisyonlarını azaltmaya yardımcı olan Bosch sistemindeki bir bileşendir. Görevi, üre-su solüsyonunu egzoz sistemine püskürtmektir. Bosch sistemi, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki emisyon gereksinimlerine uymasına yardımcı olur.

Birim Pompa Sistemi

Birim Pompa Sistemi

Bosch birim pompa sistemi, optimum hava/yakıt karışımı için yüksek enjeksiyon basınçları sağlayan, ayrı bir nozül tutucu tertibatına sahip bir yüksek basınç pompasıdır. Birim pompa sistemlerinin temel özelliği tasarımlarıdır. Birim enjektör sistemleri gibi, her silindir için ayrı bir pompa kullanırlar. Bununla birlikte, UIS´den farklı olarak, pompa ve enjeksiyon memesi tek bir ünitede birleştirilmemiştir. Bunun yerine iki ayrı cihazı temsil ederler. Kısa bir çizgi onları birbirine bağlar. Pompa pistonu, pompa silindirine o kadar hassas bir şekilde yerleştirilmiştir ki, düşük hızlarda bile yüksek enjeksiyon basıncı garanti edilir. 2/2 yollu valf, tüm fonksiyonları sağlar. Valf, yakıt beslemesi veya çıkışı ile yüksek basınç devresine karşı kapanır. Eksantrik mili profili tarafından belirlenen enjeksiyon başlangıcı ve süresi ihtiyaca göre uyarlanabilir. Sonuç olarak, verimli yanma için gereken enjeksiyon basınçları ve dağıtım hızları, düşük hızlarda bile mevcuttur. Nozül tutucu düzeneği, dağıtım hızına, püskürtme biçimine ve enjeksiyon basıncına uyacak şekilde seçilir.

Birim Enjektör Sistemi

Birim Enjektör Sistemi

Bosch birim enjektör sistemi, optimum hava/yakıt karışımı için yüksek enjeksiyon basınçları sağlayan entegre bir yüksek basınç pompasına sahip bir nozül tutucu düzeneğidir. Birim enjektör sistemlerinin temel özelliği, her bir silindir için ayrı bir pompa ile tasarımlarıdır. Bu amaçla, hem pompa hem de püskürtme memesi, doğrudan silindir kafasına monte edilmiş tek bir ünitede birleştirilir. Bosch Birim Enjektör sistemi, yüksek ve optimize edilmiş motor performansı ve düşük yakıt tüketimi için uzmanlıkla tasarlanmıştır.

Common Rail Pompa

Common Rail Pompa

Bosch common rail pompası, yakıtı 2700 bar´a kadar sıkıştırır ve gereken tam miktarı sağlar. Düşük hızlarda bile sorunsuz çalışma, yüksek motor performansı, düşük yakıt tüketimi ve sabit optimum ray basıncı için ustalıkla tasarlanmıştır. Bu, tam olarak gereken enjeksiyon seviyesinde sürekli bir yakıt beslemesi sağlar.

Common Rail Enjektörü

Common Rail Enjektörü

Bosch Common Rail Enjektörü, yanma odasına doğru zamanda ve doğru miktarda kesin miktarda yakıt enjekte eder. Bu, enjektör üzerindeki bir solenoid ile çalıştırılabilir ve süre ve zamanlama ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) tarafından kontrol edilir.

Bosch eXchange Common Rail Enjektörü

Bosch eXchange Common Rail Enjektörü

Her türlü sürüş durumunda sessiz, yüksek verimli yanma sağlayın. Bosch eXchange programındaki common rail enjektörleri sıkı bir serbest bırakma sürecinden geçer. İyi fiyat-performans oranı sayesinde, binek ve ticari araçlarda değer esaslı araç onarımları için yüksek kaliteli bir alternatif sunarlar.

Distribütör Tipi Enjeksiyon Pompası

Distribütör Tipi Enjeksiyon Pompası

Bosch´un distribütör tipi enjeksiyon pompasının kompakt tasarımı, yüksek performanslı, çok yönlü bir enjeksiyon sistemi için otomobillerde, ticari araçlarda, sabit motorlarda ve ağır tesis makinelerinde çeşitli uygulamalara olanak tanır. Elektrikli besleme pompasına sahip elektronik olarak kontrol edilen enjeksiyon, değişken enjeksiyon basınçları ve enjeksiyon zamanlaması yoluyla doğru yakıt dozajı sağlar.

Meme ve Tutucu Tertibatı

Meme ve Tutucu Tertibatı

Yanma odasına hassas yakıt enjeksiyonu ile en yüksek performansı sağlayın. Teslimat hızı, püskürtme formu ve enjeksiyon basıncı gereksinimlerine uygun bir Bosch nozul ve tutucu tertibatı seçin. Kanıtlanmış, sağlam teknoloji ve tasarım, tüm geleneksel sistemlerle kullanım için geniş bir montaj yelpazesine sahiptir ve farklı motor boyutlarına uyarlanabilir.

Basınç Valfi

Basınç Valfi

İçinizin rahat olması için Bosch basınç valfleri, her ikisi de bir enjeksiyon sisteminin en zorlayıcı bileşenlerinden biri için temel gereksinimler olan birinci sınıf malzemeler kullanılarak çok yüksek hassasiyetle üretilir. Valf pistonları ve parçaları, düşük sürtünme kayıpları için birbirine mükemmel uyum sağlar. Artan hizmet ömrü ve tüketim avantajları için ek temperleme veya sert krom kaplama ile yüksek mukavemetli malzemelerden yapılmıştır.

Pompa Elemanı

Pompa Elemanı

Bosch pompa elemanları, bir pompa pistonu ve silindirinden oluşur ve inanılmaz derecede yüksek kaliteli üretim yöntemleri ve malzemeleriyle yapılır.

Sıralı Dizel Enjeksiyon Pompası

Sıralı Dizel Enjeksiyon Pompası

Daha az yakıt kullanırken ve emisyonları azaltırken daha yüksek silindir çıkışları sağlayın: Bosch sıralı dizel enjeksiyon pompası ticari araçlarda, inşaat ve tarım makinelerinde ve sabit motorlarda kullanılır.

Bosch Kızdırma Bujisi: Enjekte edilen yakıtın optimum şekilde ateşlenmesi için seçici olarak ısı enerjisi sağlamak için

Bosch Kızdırma Bujisi: Enjekte edilen yakıtın optimum şekilde ateşlenmesi için seçici olarak ısı enerjisi sağlamak için

Kızdırma bujisi, dizel motorlar için kızdırma sisteminin bir parçasıdır ve kızdırma kontrol ünitesi tarafından kontrol edilir. Seramik kızdırma bujilerine ek olarak Bosch, metal ısıtma elemanlı kızdırma bujileri de sunmaktadır. Her ikisi de sağlanan elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Seramik kızdırma bujileri maksimum çalıştırma konforu sunar ve dizel motorun soğuk çalıştırma performansını iyileştirir. Kızdırma bujileri, maksimum verimlilik için optimum son, ara ve rejenerasyon ısıtması sağlar. Bosch´ta Duraterm, Duraterm High Speed ??ve DuraSpeed ??kızdırma bujisi tipleri bulunmaktadır.

Hemen Ara Yol Tarifi
X